ofirme

By superadmin on 14 Březen 2012

O firmě

 

 

Firma byla založena v roce 1992 jako fyzická osoba HANCA - Vlastimil Haničák. Zpočátku se zaměřovala na školící a servisní činnost v oblasti plastových oken. Velmi úzce spolupracovala s firmou dodávající plastové okenní profily REHAU a působila prakticky po celém území bývalého Československa, kdy její hlavní náplň byla technická a výrobní školení nově vznikajících firem na výrobu plastových oken, dveří a zimních zahrad.

Od roku 1995, kdy byly získány pronajaté prostory v areálu v Přepeřích, se přesunula hlavní činnost na výrobu oken, a to hlavně pro montážní firmy z Prahy a Liberce. Firma funguje jako sdružení fyzických osob Vlastimila Haničáka a Milana Neuhäusera. Pronajaté prostory jsou postupně upravovány pro potřeby této výroby a zázemí pro zaměstnance. Od počátku je kladen velký důraz na kvalitu výrobku a spokojenost konečného uživatele, takže okna jsou vyráběna přesně dle know-how a parametrů dodavatelů komponentů.

V roce 1998 nově vzniká nástupnická firma HANCA sro., jejímiž spolumajiteli jsou Vlastimil Haničák a Milan Neuhäuser. Protože se začínají poptávat i místní občané z blízkého okolí, vybavuje se firma i na montáže. Také ostatní doplňky k oknům se stávají standardem (parapety, žaluzie).

Od konce roku 2013 je jediným společníkem a majitelem firmy pan Vlastimil Haničák.

Hlavním krédem firmy zůstává kvalita a technická dokonalost jak z pohledu tepelných ztrát, tak i estetického vzhledu. Návštěvami na veletrzích a různých technických školeních je neustále sledován nový trend. Firma postupně přešla od tříkomorových profilů na čtyř a více, a to v profilech REHAU Brilant design S799 (originál Německý profil), které patří k evropské špičce. Firma je vždy jedna z prvních z regionu, která uplatňuje novinky v profilech, kování, a také v zasklení. Firma je na trhu poměrně známá, a to v oblasti krajů Libereckého, Hradeckého, Středočeského a v Praze, přestože patří spíše k menším firmám. V poslední době jsme vyráběli okna i pro regiony Olomouckého a Moravskoslezkého kraje. I zdejší zákazníci pochopili, že kvalita je pro ně cennější než cena.